Model 7DCO

Czujnik czadu Kidde 7DCO został stworzony przez firmę Kidde będącą częścią koncernu UTC CCS - światowego lidera w zakresie produktów i usług systemów przeciwpożarowych i bezpieczeństwa, co humbi_pl gwarantuje wysoką jakość i niezawodność urządzenia. Producent zapewnia aż 10 lat gwarancji na ten produkt, a okres jego użytkowości jest o 40% dłuższy niż w wypadku innych urządzeń tego typu.

Detektor tlenku węgla 7DCO jest niezwykle prosty w obsłudze, a dzięki bezprzewodowemu zasilaniu trzema bateriami AA (w zestawie)przeznaczony jest do użytku zarówno w domu, jak i na wakacjach czy w podróży środkami humbi_pl komunikacji lądowej i wodnej. Urządzenie spełnia wymagania polskiej normy PN-EN 50291-1:2010 dla domowych detektorów tlenku węgla oraz posiada certyfikat PN-EN 50291-2:2010dopuszczający je do użytku w pojazdach kempingowych oraz łodziach. Zgodność z ww. normami została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute (BSI).

Niebezpieczne stężenie tlenku węgla może wystąpić nagle, stężenie CO może także kumulować się w czasie aż do uzyskania niebezpiecznego poziomu. Czujnik czadu Kidde 7DCO został tak stworzony, aby z humbi_pl powodzeniem radzić sobie w obu tych sytuacjach. Detektor ten nieustannie monitoruje stężenie czadu, wyświetlając jego poziom na panelu LCD, i uruchamia alarm dźwiękowy i świetlny (czerwona dioda LED), kiedy tylko pojawi się niebezpiecznie wysokie stężenie CO.

To proste, intuicyjne w obsłudze urządzenie jest jednym z najbardziej dokładnych na świecie elektrochemicznych sensorów. Można je zamontować na ścianie lub postawić w dowolnym miejscu na płaskiej powierzchni.

Sposób montażu: Na ścianie lub jako jednostka wolnostojąca
Zasilanie: 3 x 1.5V baterie AA (w zestawie)
Wyświetlacz LCD: Tak, wskazania w zakresie 0-999 PPM
Przycisk Test/Reset: Tak
Pamięć wartości szczytowych: Tak
Sygnalizacja alarmu: Syrena o sile 85 dB w odległości 1m, migająca czerwona dioda LED
Sygnalizacja zasilania: Migająca zielona dioda LED
Zakres temperatur: 0°C do 40°C praca, (-10°C do 60°C transport i składowanie)
Wilgotność: do 90% RH, bez kondensacji
Sensor: Elektrochemiczny sensor CO
Trwałość sensora: Minimum 10 lat
Certyfikaty i dopuszczenia: EN50291-1:2010, jednostka certyfikująca BSI
                                        EN50291-2:2010
                                        Opinia Techniczna CNBOP-PIB OT-0004/2014

Gwarancja: 10 lat
Wymiary i waga czujnika: 118mm x 70mm x 40mm / 120g